Založ si blog

Tisíckrát pobozkaná

„A čo ak je to ten pako, čo vyzeral ako opitý Mr. Bean a sľuboval mi hory-doly, ak sa s ním vyspím?“ hľadela do spätného zrkadla a snažila sa rozpoznať muža v aute za ňou. Už pár minút sa držal trasy, ktorou išla aj ona. Tušila, že čosi tu nie je s kostolným poriadkom.

„Alebo je to ten chumaj z diskotéky z Bystrice. Raz som sa s ním opitá pobozkala a on to bral ako zásnuby. Polroka mi bol v pätách, kým nedostal nakladačku od bývalého,“ zaspomínala si. Ale na meno bývalého sa už rozpomínala dlhšie. Veď odvtedy už pretieklo vody aj vodky…

„Vyzerá, že je silnejšej postavy. Ale aj takých bolo… Napríklad ten kuchár z letnej brigády počas výšky v reštike. Ten tiež dlho doliezal, kým som sa neozvala jeho žene,“ žmurkla si sama pre seba, pretože mala zo seba skvelý pocit, že si s chlapíkom poradila aj bez bežného postupu, teda bez toho, aby si na pomoc volala nejakého budúceho bývalého.

„No dobre, a čo ak to nie je ani jeden z mojich exáčov? Čo ak je to nejaký vydierač?“ hlavou jej začali lietať účty a všetky možné ešte nesplatené dlhy u kamarátov a kamarátových kamarátov. Zatiaľ jej všetko prešlo aj bez vrátenia požičaných peňazí. Postačili dve-tri stretnutia a dlh bol zabudnutý. I keď jeden z nej takmer vytriasol jej zafúľanú dušu…

„A možno je to ten kňaz, čo si dal predsavzatie, že ma obráti z hriešnice na anjela! Azda rok sa mi ozýval, vyvolával mi a nedal sa odbiť, kým som mu nepovedala, že by stál za hriech aj on a že ho pri najbližšom stretnutí skúsim preonáčiť ja,“ opäť sa zasmiala na svojej genialite.

„No zdá sa mi, že vyzerá na dobrých 45, možno aj 50. Hííí! Mohol by to byť otec toho zajačika, ktorý chodieval ku mne minulý rok ako na klavír. Zaúčať sa!“ opäť sa bláznivo zarehotala, ale zároveň začala lepšie ostriť, lebo otec zajačika sa jej cez telefón vyhrážal, že ak ju raz stretne, naučí ju po kostole hvízdať. Zajačik totiž vyčerpaný po búrlivých nociach postupne prestal chodiť na vysokú školu aj na brigády, až kým s ním otec nezatočil.

„Už viem! Môže to byť nejaký z utajených policajtov, ktorí sledujú rýchlosť a potom naháňajú previnilcov!“ radšej spomalila a pre istotu zišla z hlavnej cesty. Aby sa presvedčila, či naozaj ide len o jej choré výplody fantázie. Povedala si, že pôjde bočnými uličkami, kadiaľ nikto normálne nechodí a zaparkuje pred najbližším supermarketom.

„Do riti! Takže ma skutočne sleduje!“ zakričala, keď videla, že chlapík v aute za ňou jej zostáva stále v pätách. Už sa jej to nezdalo normálne. Najhorší strach je z nepoznaného.

Zastavila pred supermarketom a so zavretými očami zostala sedieť v aute. Dúfala, že chlapík odíde. Počula však, ako ktosi blízko nej zabuchol dvere na aute. Oči nechávala privreté. „Nech odíde, nech odíde, nech odíde…“ hovorila si potichu dookola a pevne zvierala volant.

Strhlo ju, keď počula zaťukanie na okno. Otvorila oči a on bol tam. Dobre stavaný 50-tnik, ktorého tvár jej nič nehovorila. Vyzeral dosť vážne, až mala pocit, že je nahnevaný. Po chvíli stiahla okno.

„Dobrý deň, pani. Vystúpte si, prosím!“ povedal jej chlapík bez okolkov a odstúpil od dverí.

„Sakra!“ napadlo jej, že v aute má vrecúško s dajakými zakázanými tabletami, ktoré ráno prevzala od kamaráta a mala ho popoludní odovzdať ďalšiemu. Začalo jej lepiť, lebo za to by mohla mať väčšie problémy ako za prekročenie rýchlosti. Išlo predsa o drogu.

„Otočte sa čelom k autu a ruky nechajte pred sebou, pani!“ pokojným hlasom jej prikázal päťdesiatnik.

Už dávno jej srdce nešlo vyskočiť z hrude tak ako teraz. Život sa jej zdal doposiaľ ružový. Ak jej teraz nájde drogy a pôjde za to sedieť, rozprávka sa skončila. Snažila sa byť pokojná, aby na sebe nedala nič poznať. A tak ruky položila na dvere a dúfala, že najbližších pár Vianoc nestrávi za mrežami. Stalo sa však čosi zvláštne.

„Hm?“ vyzerala, akoby ju jemne zasiahla elektrina. „Čo to robíte?“ opýtala sa a opäť pomyslela na jednu z predchádzajúcich možností – nie je to tajný policajt, ktorý hľadá drogy, ale nejaký pomätený šialenec, ktorý ju chce znásilniť.

„Urobil som len to, čo ste mali napísané vzadu na aute. Nemusíte sa ma báť, neublížim vám. Už aj odchádzam. Želám príjemný zvyšok dňa,“ dodal s milým hlasom a už sa poberal k svojmu autu. Naštartoval a čoskoro bol preč.

Šokovaná žena podišla k zadnému oknu, odstúpila a stále v nemom úžase hľadala nápis, ktorý chlapíka inšpiroval urobiť to, čo urobil. A potom jej to došlo… Za všetko mohla provokačná nálepka, na ktorú už aj zabudla. V ľavom rohu zadného skla sa jej vynímali písmená Kiss my ass!

12362844_10205185598304645_6503512118348083709_o(foto: Miro Trimay)

Kto svieti v nás?

24.06.2017

„Aspoň nemám čas myslieť na hlúposti,“ reagoval Peťo, keď sme sa po náhodnom stretnutí v hypermarkete lúčili a ja som poznamenal, že má opäť natrieskaný program. Aj teraz bol v režime viac »

Prázdniny so strynou Rafaelou

27.05.2017

Akože sú ľudia, ktorých jednoducho musíte poznať. Ale to sa len tak hovorí, že musíte. Mali by ste... Ani nejde o to, že by ste ich poznali. Teda... Osobne. Ako mamu. Či ako psa. Prípadne mačku. viac »

Kroky späť, ktoré nás posúvajú vpred

20.05.2017

Vedľa mňa sedí upír, oproti akýsi tiger a inak je terénne auto plné folkloristov. A vôbec nejde o pomätený sen, ani o uvoľnený stav po užití zakázanej látky. Tí dvaja netradiční pasažieri viac »

Peniaze, dolár, jen, euro, libra

Svetová ekonomika sa vracia do normálu, tvrdí banka bánk

25.06.2017 22:47

Rast svetovej ekonomiky sa vracia do normálu, tvrdí banka BIS. Zároveň odporúča skončiť s nízkymi úrokmi a varuje pred snahami zvrátiť globalizáciu.

TURKEY-LGBT/PRIDE

Turecká polícia si tvrdo vynútila zákaz pochodu homosexuálov

25.06.2017 21:30

Pochody za práva LGBTI komunity sa konali vo viacerých európskych aj amerických mestách. V Istanbule polícia proti sprievodu, ktorý úrady zakázali, tvrdo zakročila.

Graf, lupa, čísla, peniaze, ekonomika, euro

Taliani zatvoria dve banky, môže ich to vyjsť až na 17 miliárd eur

25.06.2017 21:20

Taliansko prispeje na riadenú likvidáciu dvoch regionálnych bánk sumou 5,2 miliardy eur, ale celkové náklady môžu byť až 17 miliárd eur.

volkswagen, protest, štrajk,

Štrajk vo Volkswagene sa skončil, mzdy porastú o 14,2 %

25.06.2017 20:39, aktualizované: 20:50

Štrajk v slovenskom Volkswagene sa skončil. V pondelok o 6:00 sa výroba obnoví v plnej miere.

marcelpales

Vyštudovaný učiteľ slovenského jazyka a etickej výchovy. Predtým redaktor v časopise, neskôr redaktor spravodajského portálu a metodik knižnice. V súčasnosti redaktor a moderátor RTVS - Rádia Regina, štúdio Banská Bystrica. Je členom Spolku slovenských spisovateľov a členom literárneho klubu Litera 2. S manželkou Luckou majú syna Sebastiána. ¤¤¤ Okrem mnohého iného ho zaujímajú diskusie o zmysle života, rád presahuje hranice priemernosti, miluje čítanie kníh a tiež čítanie ľudí. Keďže rád nachádza neobyčajné v obyčajnom, nájdete ho často strateného v pozorovaní kolobehu života. Soľou jeho života je umenie, korením priatelia a najsilnejšou prísadou je nad všetko vyvýšená láska. Spomedzi priateľov si najviac váži Boha. ¤ ¤ ¤ Jeho tvorba sa sústreďuje nielen na prozaické a poetické žánre, ale angažuje sa aj v rôznych úvahových článkoch – nabáda ich pozastaviť sa a zamyslieť nad maličkosťami a mnohým prehliadaným. ¤ ¤ ¤ Debutoval dobrodružným románom KEĎ SLNKO NEZAPADÁ (ilustroval Jaro Slabej). V roku 2011 zostavil s Petrom Papšom zbierku básní s názvom NULA (spoluautori: Peter Papšo, Pavel Hirax Baričák, Stanislav Háber, Miro Kapusta, Pavol Korba a Michal Ďuga, ilustroval Jaro Slabej). V súčasnosti sa od roku 2011 aktívne realizuje najmä prostredníctvom zoskupenia autorov pod názvom GENERÁCIA NULA (generacianula.sk). Pravidelne prinášajú rôzne kultúrne podujatia, predovšetkým autentické čítanie poézie so živou hudbou. V roku 2013 sa narodila jeho samostatná básnická zbierka VEĽKÝ TRESK A MALÁ TRESKA. Rok 2014 priniesol v jeho tvorbe knižnú publikáciu MALÝ PRÍBEH VEĽKEJ NÁDEJE. V tomto prozaickom dielku úvahovo-esejistického charakteru sa autor inšpiroval skutočným príbehom mladej ženy, ktorá sa pri vstupe do dospelosti musela popasovať so zákernou zhubnou chorobou. V roku 2016 prichádza spolu s Michalom Várošíkom (RTVS) so zbierkou poviedok ROVNO V TRÁVE. Knihu ilustroval odsúdený Miroslav R. a autori ňou chcú pomôcť rodine ťažko chorého Lukáša, ktorý po vážnej autonehode zostáva roky v bdelej kóme. ¤ ¤ ¤ Je hlavným organizátorom a autorom myšlienky literárneho festivalu SLOVOMfest. S Generáciou Nula organizujú aj rôzne kultúrne podujatia pod názvom Večer Nula.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 98
Celková čítanosť: 205729x
Priemerná čítanosť článkov: 2099x

Autor blogu

Kategórie